Manufacturer of a wide range of products which include food metal detector machine.
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Detector Type | Conveyor type |
| Application | Packed food |
| Detection Sensitivity | Fe 0.8 mm |
| Belt Width | 300 mm |
| Reject Type | Flap reject |
| Frame Material | SS304 |
| Alarm Mode | Sound |
| Frequency | 50 Hz |
| Display Type | LCD |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Silver |
| Material | SS |
Nilesh Singh Dehriya (Director Sales)
Yushan Technology Corporation
Near Sbi Bank, No.123/1, Kachanayakanahalli Village, Jigani Hobli, Anekal Taluk
Bengaluru - 560099, Karnataka, India