Our range of products include hair separation machine and hair sortex machine.
₹ 3000000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Vibro Separator |
| Separation Type | Solid Solid |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage Industry | Food |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Phase | Three Phase |
| Surface Finish | Polished |
| Power Consumption | 20 W |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Housepower | 5 HP |
| Capacity (Kg) | 200 Kg |
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Throughput | 1 TPH |
| Capacity(kg) | 200 kg |
| Channels | 64 |
| Sorting Medium | Rice |
| Accuracy | 99% |
| Reject Hoppers | 2 |
| Power Load | 2 kW |
| Material | SS |
| Phase | 3 Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Finishing Type | Polished |
| Automation Grade | Automatic |
Nilesh Singh Dehriya (Director Sales)
Yushan Technology Corporation
Near Sbi Bank, No.123/1, Kachanayakanahalli Village, Jigani Hobli, Anekal Taluk
Bengaluru - 560099, Karnataka, India