Offering you a complete choice of products which include peanut chikki processing plant and chikki making plant.
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 200 kg/hr |
| Capacity | 200 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Machine Section | Complete Line |
| Machine Body Material | Stainless Steel |
| Motor Power | 10 hp |
| Material | SS 304 |
| Phase | 3 |
| Suitable Products | Groundnut Chikki |
| Power Source | Electric and Gas |
| Heating Source | Electric |
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 200 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Section | Complete Line |
| Motor Power | 2 hp |
| Material | SS 304 |
| Phase | Three Phase |
| Suitable Products | Groundnut Chikki |
| Heating Source | Electric |
| Conveyor Type | Belt Conveyor |
Complete Chikki, Energy Bar, Protien Bar Manufacturing Plant set up Includes all Machines Like (Roater, Sugar Syrup Making Machine, Mixing Unit, Chikki Sheeting and cutting, Flow Wrap Packing Machine). Start to end Consultation till production of chikki.
Nilesh Singh Dehriya (Director Sales)
Yushan Technology Corporation
Near Sbi Bank, No.123/1, Kachanayakanahalli Village, Jigani Hobli, Anekal Taluk
Bengaluru - 560099, Karnataka, India