Manufacturer of a wide range of products which include spice roasting machine, spices processing plant, fully automatic spice processing plant, spice processing plant machine, fully automatic spice plant and automatic masala plant.
₹ 3000000 / Piece Get Latest Price
| Roaster Type | Continuous Type |
| Automation Type | Automatic |
| Power Source | Induction |
| Brand | Yushan |
| Capacity | 500 kg/hour |
| Speed | 25 rpm |
| Motor Type | Induction Motor |
| Blower | Yes |
| Motor Power | 3 hp |
| Voltage | 415 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4900000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Machine | Grinding |
| Operation Mode | Automatic |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Grinding Type | Dry |
| Brand | Yushan |
| Blower | With Blower |
| Phase | Three Phase |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 50-2000 kg |
| Weight | 500 kg |
| Power Consumption | 10000 W |
| Power | 1500 W |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Voltage | 415 v |
| Material | Stainless Steel |
| Blower Type | Cyclone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Machine | Grinding |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Brand | Yushan |
| Capacity | 50-2000 kg |
| Motor Power | 15 hp |
| Weight | 3600 kg |
| Power Consumption | 10000 W |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Voltage | 415 v |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Machine | Grinding |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Brand | Yushan |
| Capacity | 50-2000 kg |
| Motor Power | 60 HP |
| Weight | 500 kg |
| Power Consumption | 10000 W |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Voltage | 415 v |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4900000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Type Of Masala | Mixed Spices |
| Application Type | Industrial |
| Brand | Yushan |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Operation Mode | Automatic |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Grinding Type | Dry |
| Type Of Masala | Mixed Spices |
| Blower | With Blower |
| Application Type | Commercial |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Yushan |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 100-300 kg/hr |
| Power | 1500 W |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Weight | 300 kg |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| Blower Type | Cyclone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Operation Mode | Automatic |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Grinding Type | Dry |
| Type Of Masala | Mixed Spices |
| Blower | With Blower |
| Application Type | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Yushan |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Power | 1500 W |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Weight | 300 kg |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| Blower Type | Cyclone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Type Of Masala | Mixed Spices |
| Brand | Yushan |
| Application Type | Industrial |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nilesh Singh Dehriya (Director Sales)
Yushan Technology Corporation
Near Sbi Bank, No.123/1, Kachanayakanahalli Village, Jigani Hobli, Anekal Taluk
Bengaluru - 560099, Karnataka, India