Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer masala factory consultant, masala factory set up and haldi processing plant.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Type Of Masala | Mixed Spices |
| Application Type | Industrial |
| Brand | Yushan |
| Motor Power | 60 hp |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| Masala Factory Consultant | 600000 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500000 / Plant Get Latest Price
| Machine Type | Grinding |
| Pickup City | India |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Drop City | India |
| Services Type | Industrial |
| Application Type | Commercial |
| Can Shift | Factory/Industrial Wood |
| Brand | Yushan |
| Motor Power | 60 hp |
| Type of Masala | Mixed Spices |
| Capacity | 100-300 kg/hr |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Power Consumption | 15 kw |
| Voltage | 415 v |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Plant
₹ 1400000 / Piece Get Latest Price
| Spice Type | Turmeric |
| Machine Type | Automatic |
| Capacity | 100-500 kg/hour |
| Output Form | Powder |
| Mounting Type | Mobile |
| Brand | Yushan |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Type of Machine | Hammer Mill |
| Material Of Construction | Stainless Steel |
| Machine Size | 20 inch |
| Voltage | 415 V |
| Motor Power | 125 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nilesh Singh Dehriya (Director Sales)
Yushan Technology Corporation
Near Sbi Bank, No.123/1, Kachanayakanahalli Village, Jigani Hobli, Anekal Taluk
Bengaluru - 560099, Karnataka, India